Vítězka NCSD rozvíjí svůj talent v Dorlandu

14. 12. 2020

Letošní Národní cena za studenský design má své vítěze a my jsme rádi, že jsme v našem týmu mohli přivítat Alžbětu Müllerovou - vítezku kategorie *Junior.

Pětadvacetiletá nadějná grafická designérka Alžběta Müllerová letos zvítězila se svou prací v náročném klání Národní ceny za studentský design v kategorii Junior. Oceněný absolventský projekt s názvem „Liquid Silver“ byl věnován hudebním videoklipům a designu alba pro beatmakera Whizzer Dee.

„Chtěla jsem jednotlivé tři klipy nějak provázat. Zvolila jsem si nakonec příběhovou linii, klipy mají jasné pořadí Liquid Silver - Dawn Mists - Take Away. Jenže když je tvorba abstraktní, ale zároveň má vyprávět příběh, to je dost velké sousto. Takže nejtěžší bylo zformovat klipy tak, aby spolu souvisely,“ vysvětluje Alžběta.

Mladá grafická designérka se utkala s dalšími studenty designu domácích i zahraničních univerzit, vysokých škol a vyšších odborných škol zaměřených na design. Cílem soutěže je propojování škol a studentů designu s průmyslem, výrobními, produkčními a obchodními firmami, ateliéry a studií v ČR i v zahraničí.

Svůj talent nyní rozvíjí v našem týmu a věnuje se především vektorové grafice a animaci, motion designu, ale i webdesignu, tvorbě vizuálních identit, ale i dalším oblastem.

„Jsme rádi, že se Alžběta rozhodla po stáži u nás nastoupit do Dorlandu na plný úvazek. Už na začátku kariéry má za sebou velký úspěch v podobě ocenění Národní ceny za studentský design,“ hodnotí výkonná ředitelka Dorlandu Markéta Vesecká. 

Alžběta přitom v Národní ceně bodovala už v roce 2018, kdy se se svou prací „Influence“ – vizuální identita multižánrového hudebního festivalu probojovala do finále. Aktuálně ale vidí výzvu u nás.

„Mým momentálním cílem je dělat svou práci kvalitně a naučit se v prostředí reklamky co nejvíc z marketingu a komunikace s klientem, naučit se stanovit si cenu.“  shrnuje Alžběta.

Národní cena za studentský design byla vyhlášena poprvé Design Cabinetem CZ v roce 2008. Navazuje na soutěže, které organizovala od roku 1991 do roku 2007 státní instituce Design centrum České republiky.

instagram: @beth.in.motion

vimeo: https://vimeo.com/user106573229

https://www.designcabinet.cz/alzbeta-muellerova-rozhovor-k-narodni-cene-za-studentsky-design-2020

© Dorland 1991 - 2023
Top