Dorland proti Covidu?!

1. 3. 2021

Na přelomu roku jsme se rozhodli zapojit do společné iniciativy Cesta ven. Cílem bylo v rekordně krátkém čase a bez nároku na honorář vytvořit strategický a kreativní koncept kampaně na podporu očkování proti Covidu. Každá agentura zasedla zvlášť se svým týmem, aby už za necelé 2 týdny prezentovala svůj koncept. Času nebylo mnoho, ale poprali jsme se s tím statečně.

Náš koncept je založený na věcech (nebo činnostech symbolizovaných věcmi), které se v době pandemie přestaly používat. Leží někde osamělé a vědí, že bez vakcinace svých majitelů je jejich osud zpečetěn.

Věci dělíme na ty, které chceme zpět: hospodu, sport, kulturu, školu, práci atd. a na ty, kterých se naopak chceme zbavit: rukavice, dezinfekci, roušky, zákaz vycházení, zavřené kadeřnictví atd. Všechny tyto věci necháme promluvit a necháme je připomenout svým majitelům, o co přišli a co naopak nepříjemného za to získali. Díky sérii klíčových vizuálů oslovíme širokou cílovou skupinu a koncept se dá jednoduše rozšiřovat a doplňovat dle aktuální pandemické situace.

Náš koncept nakonec vybrán k realizaci nebyl, ale i tak jsme rádi, že jsme mohli být součástí unikátního společného projektu na českém reklamním trhu. Vítězná kampaň je ke shlédnutí zde.

Který z našich konceptů se vám líbí nejvíc?

O nás
O nás
© Dorland 1991 - 2023
Top