Cestovatelská soutěž

Klient: Ministerstvo financí ČR
strategie
kreativní koncept
design webu
PPC kampaň
správa sociálních sítí
produkce
PR podpora

Agentura DORLAND získala v tendru zakázku na kompletní realizaci cestovatelské soutěže „Cestuj s Fondy EHP a Norska“. DORLAND v rámci projektu zajišťuje mj. webové stránky, grafiku, PPC kampaň, provázanost s online a sociálními sítěmi nebo produkční a PR podporu soutěže.

Iniciátorem letní cestovatelské a fotografické soutěže „Cestuj s Fondy EHP a Norska“ je Ministerstvo financí ČR jako národní kontaktní místo Fondů. Výherci získají zajímavé ceny, mj. cestu do Norska, norský svetr nebo půl kila norského lososa, které zajišťuje velvyslanectví Norského království v Praze. Cílem soutěže je přivést nejen hledače „kešek“, ale všechny, kteří rádi poznávají kulturní a přírodní zajímavosti České republiky, na pozoruhodná místa, a tím podpořit povědomí o projektech financovaných prostřednictvím Fondů EHP a Norska. Soutěž trvá do 30. září 2018.

Mechanika soutěže Cestuj s fondy

Soutěžící se zaregistrují na stránkách soutěže www.cestujsfondy.cz, mohou poznávat atraktivní místa po celé republice a seznamovat se s úspěšně realizovanými projekty. Soutěž má dvě části – cestovatelskou a fotografickou. Celkem bude rozmístěno 10 schránek – „kešek“ - po celé České republice v místech realizace jedinečných projektů podpořených z Fondů EHP a Norska. Úkolem soutěžících je tyto „kešky“ najít a správně odpovědět na otázky, které jsou v nich umístěny. Pokud zodpoví správně alespoň 5 z nich, jsou zařazeni do slosování o zajímavé ceny. Fotografická část je zaměřena na sdílení fotografií souvisejících s těmito projekty. Zvítězí fotografie s nejvíce „lajky“, odborná porota pak vybere další vítěznou fotografii.

Soutěžící mohou navštívit např. zubačku, která patří k unikátům Jizerských hor a Krkonoš, historická letadla v památných hangárech AERO Letňany či poutní chrám Panny Marie na Chlumku v Luži.

K čemu slouží Fondy EHP a Norska?

Prostředky z Fondů EHP a Norska čerpá Česká republika od svého vstupu do EU v roce 2004. Podpořeno již bylo přes 1000 individuálních projektů v celkové částce téměř 237 milionů EUR. V druhém období (2009-2014) bylo vyčerpáno více než 90 % z přidělených 122 milionů EUR. Díky podpoře z programů zaměřených na ochranu životního prostředí, obnovu památek, podporu živého umění, ohrožené děti, zlepšení psychiatrické péče, výměnné pobyty studentů a podporu neziskového sektoru se podařilo vytvořit mnoho užitečného. Podpořeny byly také věda a výzkum, rovné příležitosti, justice či spolupráce v rámci Schengenu. Třetí období bylo již zahájeno a Česká republika v něm obdrží dalších 5 miliard Kč. První výzvy budou vyhlášeny v průběhu roku 2019.

Více informací na www.eeagrants.cz.

© Dorland 1991 - 2023
Top